Duben 2018

TIRAMISU.

2. dubna 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  RECEPTY
Vítám všechny ženské i neženské duše u nového článku,

ano, pro mě je to také docela nečekaný okamžik. Jsem tu s prvním receptem! Tento recept znám díky mému muži, který si mě touto dobrůtkou vždy rozmazluje nebo udobřuje, když něco provede. Receptů na tiramisu jsem zkusila vážně spoustu, ale žádný nikdy nebyl tak dobrý jako tento. Samozřejmě jsem zkoušela plno těch DIY tiramisu z klasických piškotů až po tiramisu z pomazánkového másla. Můžu Vám slíbit, že pokud recept zkusíte, Vaše bříško bude nadmíru spokojené!

Postup:
Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vytřeme s cukrem nebo jiným sladidlem. Do žloutkové směsi přidáme mascarpone a promícháme. Pak vyšleháme bílky a přidáme je do směsi s mascarpone. Je důležité kroky dělat postupně, aby tiramisu neztratila svoji "nadýchanost". Nakonec uvaříme kávu - dle libosti si do ní můžeme přidat rum nebo podle původního receptu Amaretto. Lepší je nechat kávu vychladnout, protože piškoty se pak rychle nasáknou a rozpadnou. Piškoty namáčíme z oboustran a pokládáme vedle sebe do formy. Na piškoty pak vrstvíme krém. A tento postup opakujeme dokud nezaplníme celou formu. Podle původního receptu se má kakao sypat až při podávání, nicméně pak je kakao hodně sypké a člověk ho lehce při jídle vdechne. My dáváme kakao na tiramisu hned, jak ho doděláme. Chuťově v tom nebude žádný rozdíl. Pokud tiramisu podle mého receptu zkusíte, určitě nezapoměňte dát vědět, jak se povedla!Ingredience:
5 vajec
dlouhé cukrářské piškoty
mascarpone (většinou se používá jedno, my dáváme dvě)
cukr (med, stévie, čekankový sirup,..)
kakao
káva (do kávy se může přidat Amaretto nebo rum)Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!


VELIKONOČNÍ FOCENÍ - 30.3.2018

1. dubna 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  AUTORKA
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

v dnešním článku bych se s Vámi ráda podělila fotky ze včerejšího focení. Jelikož bylo v Praze vážně nádherné počasí, nechtěli jsme sedět jenom doma na zadku. Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych nepřišla s nějakou denní historkou. Problémem Velikonočních prázdnin a státních svátků často bývá, že člověk dlouho ponocuje. Já obvykle ponocuju tak do 12h a pak mě čeká krásných 5-6h spánku. Nicméně. O prázninách se tato doba rapidně prodlužuje a já třeba chodím spát až kolem půl 4, půl 5 ráno. Což znamená, že se budím odpoledně. A to je přesně dnešní případ!

Chtěli jsme jít s mým mužem fotit (protože co si budem, po miném článku, kdy ze mě udělal šerednou pandu si prostě musí napravit reputaci), tak jsme museli podniknout pár kroků. Mezi ně patřilo také jít nakoupit. Stala se nám ovšem taková patálie, jako už dlouho ne. Vím, že se budete smát, ale...došel nám šampón! Byla jsem touto situací znepokojená, protože doma se mi tohle nikdy nestalo. Takže jsem svého milého poslala vstříc velikonočním slevám a důchodcům do Lidlu. Šel s pěkně naducanou peněženkou - že prý peníze dá na účet, ať je nemusí tahat s sebou - jenže nedomyslel, že mu peníze přijdou až zítra!

Takže co zbývalo, jít nakoupit se dvěma stovkami a vzít to nejdůležitejší - šampón. Díky bohu, byl zrovna ve slevě. S pár nezbytnostmi se můj muž vrátil pyšně domů a se šampónem v ruce mě vybídl, abych se šla chystat na focení. Samozřejmě jako správná žena - "dej mi pár minut". No, co Vám mám říct, šli jsme fotit až kolem půl šesté večer, kdy sluníčko pomalu dávalo dobrou noc. Doufám, že Vás dnešní historka pobavila a teď už k fotkám.