SECOND HANDY A FAUX PAS KOLEM NICH.

19. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  MÓDA
Vítám všechny ženské i neženské duše u nového článku,

dnes se spolu zaměříme na second handy, neboli "sekáče". Spousta lidí má tuto formu nakupování spojenou s chudými lidmi. Co si pamatuju, když se někdo na veřejnosti prořekl, že nakupuje v sekáči, tak to hned v lidech evokovalo otázku "A ty jako nemáš peníze na nový oblečení, nebo co?". Já to dřív brala jako opravdu něco hodně nechutnýho. Myslela jsem si, že se v sekáčích prodávájí jenom nechutné, seprané a smradlavé hadry, které jsou dobré jen na vytírání země. Moje kamarádka si to vždycky užívala, když do sekáče šla a mně z toho šla hlava kolem a bylo mi z toho zle.

Jak vlastně takové sekáče fungují? Princip je jednoduchý. Spousta second handů spadá pod jednu velkou firmu, která skupuje oblečení z různých obchodů, od lidí, kteří to oblečení za nějaké drobné second handu prodali nebo na to taky existují takové speciální kontejnery. Do některých second handů se také skupuje oblečení ze zahraničí. To nezní úplně lákavě, že? Člověk si říká, proč by do takových pochybných obchodů chodil, ale opravdu se to vyplatí utrácet desetitisíce za nové oblečení, které je stejně mimochodem vyrobené v Číně? Ale šaty přece dělají člověka, no ne?

Já si taky donedávna myslela, že jakmile nebudu mít vyloženě "nové a značkové" oblečení, tak se se mnou nebude nikdo bavit. Že přímo z toho oblečení sálá energie "já jsem ze sekáče, jsem chudá a nosím věci po jiných lidech" a to já přece nechci. Ale tak úplně pravda to není. V second handech kolikrát můžete objevit věci v perfektním stavu, ne-li úplně nové s cedulkou a za směšnou cenu. Přece člověka nedefinuje to, co nosí, ale to, jak se chová. Ženu nedefinují vlasy, stejně bude pořád žena i bez nich. Proč by člověk s oblečením ze second handu neměl mít hodnotu?


Pár bodů, které můžu o sekáčích potvrdit:
  • Levné, levné a ještě jednou levné!
Ano, jsou sekáče, kde máte moderní, nové kousky za vyšší cenu, stejně tak jsou sekáče, kde máte luxusní kousky za směšnou cenu. Stačí si jenom vybrat. Každý člověk si přijde určitě na své. Není super, že Vám na nákupy místo 2 000,- stačí třeba pětikilo? A ještě Vám zbyde na nějaký sladký dortík.

  • Originalita
Jestli si dáváte záležet na svém stylu a nesnášíte, když si koupíte tričko a další den v něm potkáte dalších 30 lidí, tohle v sekáči rozhodně nehrozí. Za sebe musím říct, že už jsem unavená z těch trapných popisů na tričkách - BASIC BITCH, F*CK YOU, LOVE YOURSELF, I LOVE FRIDAY. Přijde mi, že sortiment v obchodech, jde čím dál víc do háje. Začíná se vyrábět jen oblečení pro 13 letý děcka a my "starý panny" si máme asi oblíct pytel od brambor a být rády. Dnešní doba lidi tlačí, co nejvíc nakupovat a být IN. Já zas mám pocit, že jestli zavřou sekáče, budu chodit nahá.

  • Kvantita než kvalita
Z nabídky zboží sekáčů si vybere fakt každý. Ať už maminky, puberťačky, důchodci nebo fetišisti. Najdou se tu různé druhy oblečení, bot nebo kabelek. Ani pánové nemusí být smutní - second handy rozhodně nejsou feministické a tak sem tam někde v temném rohu se dá objevit solidní kousek. Boty moc kupovat nedoporučuji, protože nikdy nevíte, co se s nimi dělo. Důležité je si pečlivě zboží prohlížet, protože ne všechny kousky, co se prodávají jsou v dobrém stavu. Co se kvality týče, ano, ale spíš ne. Kvalitní kousky jsou buď za pěkně napráskané ceny a nebo hned vykoupené. Občas se ale dá ulovit nějaký kašmírový svetřík nebo něco z hedvábí.


Podle mě je pořád 3 víc než 1. Ptáte se proč 3 a 1? Právě jsem Vám uvedla 3 nejzásadnější body, které sekáčům pravidelně zlepšují reputaci. Oproti tomu 1 - drahý značkový sortiment, který běží v nákupních centrech. Já ráda o sekáčích říkám "Za málo peněz, hodně muziky" a podle mě to second handy hezky vystihuje. Pokud jsem aspoň z části ve Vás nenahlodala toho červíka "co by, kdyby", dám Vám radu. Zkuste nebýt zapšklé jako já a zkuste něco nového. Tímto článkem také odstartovávám sérii článků - Sekáčové úlovky! Třeba se právě Vaše sekáčové úlovky stanou nejoblíbenějšími kousky ve vašem šatníku.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!
 


Komentáře

1 Fanoušek Fanoušek | Web | 19. března 2018 v 12:27 | Reagovat

To zní skvěle! :) Levné lahodí většině lidí, když všichni se snažíme šetřit. :D Jinak tohle je boží video: https://www.youtube.com/watch?v=ntKDHe3NA0M

2 jeife jeife | E-mail | Web | 19. března 2018 v 18:51 | Reagovat

Taky tam moc ráda chodím :) vlastně už nenakupuju skoro nikde jinde, když nepočítám spodní prádlo, barefoot obuv a sem tam kousek z etikbutiku, nebo jiného českého / evropského / fairtrade ochodu :)
:o hezky, tady někdo přemýšlí i nad čínou :)
Hlavně na základce jsem si taky myslela, že bez značkového oblečení nezapadnu. No a světe div se, i když jsem pak měla značkové oblečení, nezapadla jsem :D takže jsem pochopila, že to není v oblečení, ale ve mě. Začla jsem nosit dlouhý sukně (a to i přes zimu), a vůbec oblečení, který se líbí mě. Změnila jsem se, začla jsem se smát ... no a co se nestalo, sice nemám potřebu zapadnout, ale lidi mě maj rádi :)

Přidej si prosím do menu odběr novinek, ráda bych, aby mi na mail chodily upozornění, kdž něco vydáš :)

3 gingerbibi gingerbibi | Web | 19. března 2018 v 21:42 | Reagovat

[1]: Určitě, člověk když jde nakupovat, tak také rád nakupuje ve slevách. Proč to nedělat i u oblečení? :)

[2]: Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Není se za co stydět. Nakupovat v sekáčích je stejně tak normální, jako nakupovat ve značkových a drahých řetězcích. Akorát nevím, já mám větší radost z oblečení za málo peněz stejné kvality jako ze značkových prodejen. Bohužel tohle lidem dojde až když bydlí sami a uvědomí si, že v některých věcech se lze "uskromnit". Odběr novinek jsem přidala :).

Moc děkuji za krásné komentáře :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama