KUCHYŇSKÁ ZRADA.

25. března 2018 v 18:35 | GINGER BIBI |  RECEPTY
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

když jsem tvořila rubriky, naivně jsem přesvědčovala samu sebe, že založit rubriku "Recepty", je vážně fajn nápad. Není. Takle. Občas mám náladu být aspoň minicoulem žena a ukuchtit něco dobrého pro mého muže, něco po čem si nacpe břich a bude klid. Ale čím víc o tom přemýšlím, tím větší pocit mám, že vařit vlastně neumím. Když jsem bydlela s rodiči, mamka se mi smála, že uvidím, až budu bydlet sama. Díky, mami. Uvařím si leda tak guláš, krupičnou kaši a tousty. Tím mé kulinářské dovednosti, řekla bych, končí.

Nicméně, když se hodně snažím, jsem schopná uplácat nějakou buchtu podle Ládi Hrušky. Chuťově to sice není nic moc, ale má to podstatnou vlastnost - drží to pohromadě. Za to takovej Babica, ten je ve vaření taky super a má můj obdiv. V Hlavě mi z jeho kuchtících pořadů zůstala hláška - podotýkám, že vařil játra na zelenince - "Když nemáte houby, dejte tam petrželku, když nemáte petrželku, dejte tam lilek, když nemáte lilek, dejte tam, co máte doma". Takle nějak vařím já.

Naposledy když jsem chytla chuť vařit, těšila jsem se ze svého mistrovského díla do té doby, než jsem ho okusila. Blivajz. Nevím, jak je to možné, že mi přišla kombinace okurky, tofu, kuřecího masa, barbecue omáčky, vrtulí a bílého jogurtu v pořádku. Můj milý se mě na to vzápětí zeptal, zda jsem vařila podle receptu. Moje odpověď zněla "právěže ne, no..". Od té doby na mě chuť vařit už nepřišla.


Zajímalo by mě, kde se vzal ten mýtus že české ženy umí dobře vařit. Já jsem živý důkaz, že to není pravda. Uvařím, ale zda se to pak bude dát pozřít je 50:50. Ovšem, co mě stále baví, je pečení. Nesnáším teda to nucené pečení na Vánoce a Velikonoce. Já si peču pro radost a ne proto, že mi to přikazuje kalendář. Zrovna ve čtvrtek jsem se Vám tu chtěla nenuceně pochlubit, jak umím super buchtu.

A teď se dostáváme k tomu, proč ten recept nevyšel. Jelikož chodím na praxi do školky, kde jsou bacily zkoncentrované asi jako jar ve vodě, jsem kvůli tomu pořád nemocná. Už ve čtvrtek večer jsem se necítíla moc dobře. A podle toho dopadla i ta buchta. Nejsem si jistá, kterou část postupu jsem zkazila. Ale výsledek moc vábný nebyl. Každopádně mému muži chutnal, ale ten by snědl snad všechno. Jediný na co si stěžoval, byly prdy - zní to až moc komicky, ale vážně. Přece Vám sem nedám takový recept. Jak bych to asi pojmenovala? Recept na prdy?

Konečně jádro pudla. Recepty se tu objeví, ale asi ne tak často, jak bych si sama přála, protože mi někdo tam nahoře zapomněl do vínku přihodit "schopnost vařit". Možná mě proklela nějaká zlá sudička, kdo ví.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama