Březen 2018

LIČI - OVOCE NEBO KRÁLÍK?

31. března 2018 v 19:40 | GINGER BIBI |  MAZLÍČCI
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

dnes bych Vás ráda seznámila s naší bestiální chlupatou koulí. Samozřejmě není tak zlá, jak o ní ráda říkám. Nicméně můžu říct, že jsem konečně pochopila přísloví - jaký pán, takový pes -. Jediná znepokojující věc na tom je, že ten pán jsem zrovna já a ne můj muž.

CO TO JE: zakrslý rhönský teddy
PROČ TO JE: pomazlení, náhražka dítěte, esteticky příjemná věc, zpříjemňuje náladu
POHLAVÍ: 100% žena se všemi ženskými vlastnostmi - feministka
KOLIK TOMU JE: 8 měsíců
CO TO DĚLÁ: vyžaduje jídlo, je nepříjemná, má své nálady, uráží se, žárlí, ničí věci, které jsou drahé, ale jí přijdou zbytečné
ZLÉ VLASTNOSTI:


 • Je agresivní
U tohoto bodu můžeme chvíli setrvat. Hned vysvětlím proč. Jak už jsem říkala v úvodu - jakej pán,..Náš milovanej králíček je prosím pěkně závislej na sladkůstkách a když je nedostane, tak je zlá. Je zvyklá, že když si člověk klekne, hnedka dostane mlsku. Když ji nedostane, tak dělá smutný oči a žebrá. Pak mslku podněcuje svými triky, které jsme ji naučili (panáčkování, prolezení tunýlkem), když ani to nezabere, začne vrčet a urazí se. Typická žena. Jsem na ni pyšná. Dělám to taky. Také je agresivní, když se člověk chce mazlit, ale ona prostě nemá náladu. Ne, znamená ne. Také je agresivní, když Arašíd (křeček) dostane víc oku lahodící jídlo - chápejte barevnější - než ona.


SVĚŽÍ JARNÍ MAKE-UP PODLE MÉHO MUŽE.

28. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  KOSMETIKA
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

jelikož se jako žena ráda zajímám o kosmetiku a líčení, tak jsem si říkala, že inspirace není nikdy dost. Proto me napadlo, že by se mohla také inspirovat naše mužská pokolení. Dnes přicházím s článkem, který iniciuje můj milý. Musím na jeho obranu říct, že krásně kreslí, takže vůbec nechápu jeho (ne)zručnost v této oblasti. Nicméně po té hrůze přislíbil, že se příště bude více snažit.


Make-up z pohledu muže

Začneme pudrem, který ve velmi silné vrstvě naneseme. Pro lepší výdrž přetřeme radši 3x. Jistota je jistota. Potom se pod oči nanese korektor od Catrice. Také ve velmi silné vrstvě. Ty kruhy tam prostě být nesmí. Na korektor, tváře a čelo se nanese troška make-upu, kvůli lepšímu tónování pleti.

Následuje výplň obočí. Obočí doplníme tak, aby bylo hodně bujaré a tlusté. Ideálně ve tvaru slimáka bez jakéhokoliv ohraničení. Důležité je, aby bylo obočí hodně mastné od gelu na vyplnění. Čím mastnější, tím lepší. Pro lepší výdrž opět přepudrovat. Naneseme rtěnku. Na oči použijeme středně hnědý stít, uděláme kouřové líčení. Do vnitřního koutku oka dáme světlý stín. Oči doplníme černou linkou. Hodně dlouhou a tlustou. Nakonec dáme řasenku a celý obličej vykonturujeme.ZRZAVÉ LÍČENÍ.

26. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  KOSMETIKA
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

dřív než se leknete fotky pod článkem, trošku si to vysvětlíme. Dnešní článek je o mém běžném líčení. Když jsem měla svoje přírodně hnědé vlasy, mohla jsem si prakticky na sebe vzít pytel od brambor a bylo to v pohodě. To samé se týkalo líčení. Jelikož mým největšm úspěchem bylo, si tupou tužkou dokreslit obočí a pak vyschlýma linkama si zvýraznit oči, byla jsem nadšená. Teď to už s odstupem času hodnotím trošku jinak. Jakmile jsem změnila barvu vlasů, musela jsem tomu vše přizpůsobit. Najednou si člověk začne uvědomovat, že červené tričko k zrzavým vlasům fakt nevypadá dobře. Stejně tak křiklavě žluté tričko nebylo to pravé ořechové.

Na novou barvu jsem si zvykla docela rychle. Horší bylo přizpůsobení šatníku. Teď už asi vím, co mi sluší a co chci nosit. Ale dřív jsem si koupila všechno, co bylo roztomilé nebo všechno, kde byly kočky. Momentálně vše ladím do tmavých barev, které zrzavé vlasy více podtrhují. Nikdy jsem nebyla zvyklá se hodně líčit, ale s touto barvou bylo nutné obličeji přidat barvu. Tak nějak jsem se našla v tomto líčení. Samozřejmě ho nepraktikuji každý den, protože ruku na srdce - radši se vyspím, vypadat dobře můžu pořád.KUCHYŇSKÁ ZRADA.

25. března 2018 v 18:35 | GINGER BIBI |  RECEPTY
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

když jsem tvořila rubriky, naivně jsem přesvědčovala samu sebe, že založit rubriku "Recepty", je vážně fajn nápad. Není. Takle. Občas mám náladu být aspoň minicoulem žena a ukuchtit něco dobrého pro mého muže, něco po čem si nacpe břich a bude klid. Ale čím víc o tom přemýšlím, tím větší pocit mám, že vařit vlastně neumím. Když jsem bydlela s rodiči, mamka se mi smála, že uvidím, až budu bydlet sama. Díky, mami. Uvařím si leda tak guláš, krupičnou kaši a tousty. Tím mé kulinářské dovednosti, řekla bych, končí.

Nicméně, když se hodně snažím, jsem schopná uplácat nějakou buchtu podle Ládi Hrušky. Chuťově to sice není nic moc, ale má to podstatnou vlastnost - drží to pohromadě. Za to takovej Babica, ten je ve vaření taky super a má můj obdiv. V Hlavě mi z jeho kuchtících pořadů zůstala hláška - podotýkám, že vařil játra na zelenince - "Když nemáte houby, dejte tam petrželku, když nemáte petrželku, dejte tam lilek, když nemáte lilek, dejte tam, co máte doma". Takle nějak vařím já.

Naposledy když jsem chytla chuť vařit, těšila jsem se ze svého mistrovského díla do té doby, než jsem ho okusila. Blivajz. Nevím, jak je to možné, že mi přišla kombinace okurky, tofu, kuřecího masa, barbecue omáčky, vrtulí a bílého jogurtu v pořádku. Můj milý se mě na to vzápětí zeptal, zda jsem vařila podle receptu. Moje odpověď zněla "právěže ne, no..". Od té doby na mě chuť vařit už nepřišla.


Zajímalo by mě, kde se vzal ten mýtus že české ženy umí dobře vařit. Já jsem živý důkaz, že to není pravda. Uvařím, ale zda se to pak bude dát pozřít je 50:50. Ovšem, co mě stále baví, je pečení. Nesnáším teda to nucené pečení na Vánoce a Velikonoce. Já si peču pro radost a ne proto, že mi to přikazuje kalendář. Zrovna ve čtvrtek jsem se Vám tu chtěla nenuceně pochlubit, jak umím super buchtu.

A teď se dostáváme k tomu, proč ten recept nevyšel. Jelikož chodím na praxi do školky, kde jsou bacily zkoncentrované asi jako jar ve vodě, jsem kvůli tomu pořád nemocná. Už ve čtvrtek večer jsem se necítíla moc dobře. A podle toho dopadla i ta buchta. Nejsem si jistá, kterou část postupu jsem zkazila. Ale výsledek moc vábný nebyl. Každopádně mému muži chutnal, ale ten by snědl snad všechno. Jediný na co si stěžoval, byly prdy - zní to až moc komicky, ale vážně. Přece Vám sem nedám takový recept. Jak bych to asi pojmenovala? Recept na prdy?

Konečně jádro pudla. Recepty se tu objeví, ale asi ne tak často, jak bych si sama přála, protože mi někdo tam nahoře zapomněl do vínku přihodit "schopnost vařit". Možná mě proklela nějaká zlá sudička, kdo ví.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!

AKNÉ.

22. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  KOSMETIKA
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku.

Všichni známe moc dobře tu chvíli, kdy jste potřebovali být zatraceně sexy, udělat dobrý dojem nebo jste měli naplánovanou důležitou událost. A co se nestalo? Pěkně v noci, kdy jste spali, ve Vašem těle probíhaly vemi nežádoucí pubescentní procesy. Výsledkem této rovnice je nevzhledný velký červený kopec o velikosti Ještědu. To není moc sexy. Ale co se stalo, stalo se. Bohužel nezbývá nic jiného, než se tvářit, že toto xenofobní těleso není soušástí Vašeho fyzického těla a pomocí nejdražšího korektoru o vysoce silném krytí se snažit udělat aspoň trošku sexy pleť hladkou jako prdelku. Není to sice sexy, ale bohužel i tato nepřijemná událost patří do běžného lidského života.

Akné nejčastěji vzniká důsledkem hormonálním změn v našem těle, kdy se z písklat tvoří nový, silní a dospělí jedinci. Každý puberťák by jásal, že je konečně dospělý se vším všudy, což bohužel znamená také přežit toto období. Nicméně. Ne vždy je lehké se toho zbavit. Bohužel jsou různé formy, které jsou taky různě léčitelné. Velký vliv má samozřejmě genetická výbavička našich rodičů. To je věc, která se ovlivnit nedá. Avšak v dnešní době už je lékařství na velmi pokročilé úrovni. Takže kromě pár šrámů na duši a mikrojizviček na obličeji to většinou nezanechá větší následky. Díky bohu. Pokud se s akné těžko srovnáváte, řekněte si jednu věc. Je lepší mít pár Ještědů na obličeji než být těhotná.


Samozřejmě, že kromě lékařských medikamentů, které bývají většinou na předpis od kožního lékaře, se akné dá ovlivnit Vaší životosprávou. Jednodušeji. Čím víc čokolád a KFC budete pozřívat, tím více budete vypadat jako minové pole. Co se tím snažím říct je, že pokud budete dbát o svoje tělo a doplňovat mu důležité živiny a vitamíny, je velká šance, že se Vám aktuální forma akné zmírní. Nemusím snad zdůrazňovat, že důležité je i hodně pít (tím nemyslím alkohol!) a tělo vyživovat také zevnitř. Můžete i různě podporovat svoji imunitu, ať už pomocí ovoce a zeleniny, tak i vitamíny z lékarny.

Ve zdravém těle je nejen zdravý, ale také živý duch. Akné je také odrazem toho, jak se o své tělo celkově staráme. Dalším velkým spouštěčem této neplechy je stres. To je také věc, která se dá velmi těžko ovlivnit. Ale radši se ze všeho poseru než složím. Člověk by se měl snažit být v psychické pohodě, protože není nic důležitějšího než naše zdraví. Za život zažijeme spoustu nepřijemných věcí, po kterých budeme osypaní víc než při neštovicích, ale na prvním místě musí být vždy zdraví. Protože zdraví máme pouze jedno.


Toletujte navzájem své duchy a mějte se dobře!

LASER GAME.

21. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  KULTURA
Zdravím všechny ženské i neženské duše u nového článku,

dnes bych Vám ráda poreferovala o jedné zajímavé zábavě. Já sice nejsem človék, který by letěl po kultuře jako slepice po flusu. Nicméně, občas mám slabou chvíli a mé (ne)feministické kamarádky mě jednou za čas někam vytáhnou. Samozřejmě se bráním všemožnými dostupnými prostředky, křičím, brečím, hysterčím a pak přijde fáze zoufalství, kdy se podvolím. Naposledy se tato scéna opakovala 12.2.2018, kdy jsem byla opět donucena.

Možná už někdo podle názvu článku, ví. S holkama jsme navštívily laser arénu. Bylo to jako LOLko naživo, akorát tady nikdo o život nepřišel. Vybraly jsme si pobočku na Praze 5 - MaxLasergame. Po celé Praze jich můžete samozřejmě najít spoustu, stačí si jen vybrat tu, kterou máte poblíž. Navíc, co každá pobočka, to jiný "terén" hry. Jedna hra trvá 15 minut. Kolik si her dáte za sebou je jen na Vás. Jen Vám za sebe můžu říct, že ze mně po čtvrt hodině lilo jako z osmaženýho párku. Nic moc jako. Taky můžete jít ve velké skupině lidí a můžete v těch skupinách hrát proti sobě. Také jde nastavit všichni proti všem, ale to moc nedoporučuju, jsou to vážně jatka.

Cena jedné hry se pohybuje od 90 - 150 kč. My, jako low budget studentky, jsme si to sehnaly na slevomatu a byly jsme spokojené. Pokud se rozhodnete navštívit tuto pobočku dám Vám do začátku dobrou radu. U jejich hlavních vrat než se dostanete vůbec dovnitř a vylezete těch16516849 schodů, zvedejte pořádně nohy. Mají tam neviditelný schod, díky kterýmu jsem se hezky natáhla. Tak snad se obsluha u kamer aspoň hezky pobavila, když se jim ve dveřích rozbilo 6 lidí. Co je ještě důležité. Při hře je docela tma a pokud si vezmete něco barevného nebo bílého na sebe budete svítit jako Měsíc při úplňku. Takže pokud můžete oblečte se nejlíp úplně do černé.


Zažitek z toho rozhodně mám. Ač jsem na dálku slepá a a manuálně levá, byla jsem třetí nejlepší. Ne, že bych se chtěla chlubit, jo. Ale chci. Každá moje pátá rána byla do cíle! Taky jsem moc ráda, že jsem vyjímečně nenarazila do zdi, jako se mi obvykle stává. Teď pro změnu narazila jedna z mých spolužaček. Svým následným řevem by mohla budit mrtvý, fakt.

Tenhle typ zábavy je dobrý v tom, že Laser arénu můžete navštívit při školním výletě nebo s rodinou. Mají tam kolektivní slevy na vstupné a taky slevu mají samozřejmě studenti. Takže jestli jste na tom podobně jako já, rozhodně neváhejte. Jo a tohle není placená reklama, abyste si nemysleli. Tohle je jenom deníčkový zápis, aby bylo vidět, že mám i nějaký kamarády a nejsem zas tak zlá.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!

DUŠÍ KOČKAŘ.

20. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  MAZLÍČCI
Vítám všechny ženské i neženské duše u nového článku,

jak už jste si všimli, mezi rubrikami naleznete také složku "Mazlíčci". Zase si o mně nemyslete, že jsem kdo ví jaká milovnice přírody. Spíš nejsem než jsem. Vždycky, když mám vyjít na čerstvý vzduch, začne mi docházet vzduch, zvedat tlak, rudnou mi tváře a mám černo před očima. Nesnáším bytí v přírodě jednoduše řečeno. Též se mi příčí jakékoliv formy odpírání a omezování osobního komfortu, co se týče sprchy, tudíž nepřichází v úvahu jakékoliv formy pobytu v přírodě. Zřejmě mi vadí až moc čistý vzduch. Ale jinak to odborně podložené nemám. Dobře, abych nemluvila pouze do větru, podívala jsem se na ty chytrý internety a zjistila si, jaký asi různý fobie mám. Takže. Aerofobie, akarofobie, anemofobie, batrachofobie, botanofobie, bakteriofobie, dendrofobie, dipterofobie, entofobie, forofobie, helixofobie, helmintofobie, herpetofobie, hylofobie, mysofobie,...Dál už jsem radši nehledala. Mám strach, že ještě dočtu jak mám rakovinu, chybí mi zbytečný sval v oku nebo někde najdu nějakej hnusnej obrázek trypofobie. Toť k úvodu, proč mám na blogu rubriku "Mazlíčci".

Skutečnou pointou této složky je však to, že mám doma králíka a ježka a nějakou tu zbloudilou kočku. Mám s nimi docela bujný a nákladný život, protože každý z mazlíčků má své individuální potřeby. Zatímco králík je malý satan, diktátor a momentální puberťák, ježek by nejraději vzal roha. O kočkách nemluvě. Ty se domů přijdou nažrat a nebo dotáhnou koťata. Jo, vsuvka. Kdyby Vás náhodou napadlo se zeptat, jestli mám ráda psy, ušetřete si prosím čas psaním této zbytečné otázky a radši tento čas věnujte nějakému jinému zvířeti. Třeba na náměstí pomazlete holuba, co já vím. NE, nejsem oportunistická k psovitému vzezření. Jsem typický zapšklý a nevrlý kočkař. A ještě víc nesnáším šlápnout do psího hovna!


Ráda bych Vás seznámila s mými mazlíčky a jejich bohatým osobním životem. Jsou to vskutku zábavné bytosti a proto si zaslouží samostatné místo, kde bych o nich mohla psát. U každého zvířátka vždy popíšu základní údaje, jakože co to je, odkud to je, proč to je a k čemu je to dobrý. Chápeme se, ne? Můžu to prokládat i vtipně nevtipnými historkami, které jsem za tu dobu jejich diktatury získala. Kdo nemá rád zvířata nebo kočky, nechť si počká třeba na pátek, kdy vyjdou recepty. Asi Vás prvně s našimi bestiemi seznámím a pak ke každé budu psát zvlášť. Máte se na co těšit.

Uzavřela bych to asi pár body, kvůli kterým si myslím, že stojí za to mít mazlíčka.
 • Nebudete utrácet za zbytečné věci, protože máte o jeden hladový krk navíc. Tento krk prostě nepochopí, že potřebujete nové tanga Victoria´s Secret.
 • Nepotřebujete partnera. Uklízet můžete i po mazlíčkovi.
 • Vždy docení Vaše kulinářské dovednosti, obvykle pokud se Váš objekt, na který jste pyšní nachází v dohledné ploše 20 cm nad zemí.
 • Najdete si čas na úklid, protože vždy budete mít postaráno o nepořádek.
 • Nemusíte mít děti. Mazlíčci Vánoce stejně nechápou.
 • Nebudou Vám krást zubní pastu, olivy z ledničky ani sprchové mléko z limitované edice od Dove.
 • Najdete v sobě nový styl oblékání. Hlavně barevně. Nikoho nebaví sundávat chlupy z černého oblečení.
 • Ušetříte za kapesníky, srst lépe saje porozchodové slzy.
 • Nemají blbé kecy.

Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!

SECOND HANDY A FAUX PAS KOLEM NICH.

19. března 2018 v 12:00 | GINGER BIBI |  MÓDA
Vítám všechny ženské i neženské duše u nového článku,

dnes se spolu zaměříme na second handy, neboli "sekáče". Spousta lidí má tuto formu nakupování spojenou s chudými lidmi. Co si pamatuju, když se někdo na veřejnosti prořekl, že nakupuje v sekáči, tak to hned v lidech evokovalo otázku "A ty jako nemáš peníze na nový oblečení, nebo co?". Já to dřív brala jako opravdu něco hodně nechutnýho. Myslela jsem si, že se v sekáčích prodávájí jenom nechutné, seprané a smradlavé hadry, které jsou dobré jen na vytírání země. Moje kamarádka si to vždycky užívala, když do sekáče šla a mně z toho šla hlava kolem a bylo mi z toho zle.

Jak vlastně takové sekáče fungují? Princip je jednoduchý. Spousta second handů spadá pod jednu velkou firmu, která skupuje oblečení z různých obchodů, od lidí, kteří to oblečení za nějaké drobné second handu prodali nebo na to taky existují takové speciální kontejnery. Do některých second handů se také skupuje oblečení ze zahraničí. To nezní úplně lákavě, že? Člověk si říká, proč by do takových pochybných obchodů chodil, ale opravdu se to vyplatí utrácet desetitisíce za nové oblečení, které je stejně mimochodem vyrobené v Číně? Ale šaty přece dělají člověka, no ne?

Já si taky donedávna myslela, že jakmile nebudu mít vyloženě "nové a značkové" oblečení, tak se se mnou nebude nikdo bavit. Že přímo z toho oblečení sálá energie "já jsem ze sekáče, jsem chudá a nosím věci po jiných lidech" a to já přece nechci. Ale tak úplně pravda to není. V second handech kolikrát můžete objevit věci v perfektním stavu, ne-li úplně nové s cedulkou a za směšnou cenu. Přece člověka nedefinuje to, co nosí, ale to, jak se chová. Ženu nedefinují vlasy, stejně bude pořád žena i bez nich. Proč by člověk s oblečením ze second handu neměl mít hodnotu?


Pár bodů, které můžu o sekáčích potvrdit:
 • Levné, levné a ještě jednou levné!
Ano, jsou sekáče, kde máte moderní, nové kousky za vyšší cenu, stejně tak jsou sekáče, kde máte luxusní kousky za směšnou cenu. Stačí si jenom vybrat. Každý člověk si přijde určitě na své. Není super, že Vám na nákupy místo 2 000,- stačí třeba pětikilo? A ještě Vám zbyde na nějaký sladký dortík.

 • Originalita
Jestli si dáváte záležet na svém stylu a nesnášíte, když si koupíte tričko a další den v něm potkáte dalších 30 lidí, tohle v sekáči rozhodně nehrozí. Za sebe musím říct, že už jsem unavená z těch trapných popisů na tričkách - BASIC BITCH, F*CK YOU, LOVE YOURSELF, I LOVE FRIDAY. Přijde mi, že sortiment v obchodech, jde čím dál víc do háje. Začíná se vyrábět jen oblečení pro 13 letý děcka a my "starý panny" si máme asi oblíct pytel od brambor a být rády. Dnešní doba lidi tlačí, co nejvíc nakupovat a být IN. Já zas mám pocit, že jestli zavřou sekáče, budu chodit nahá.

 • Kvantita než kvalita
Z nabídky zboží sekáčů si vybere fakt každý. Ať už maminky, puberťačky, důchodci nebo fetišisti. Najdou se tu různé druhy oblečení, bot nebo kabelek. Ani pánové nemusí být smutní - second handy rozhodně nejsou feministické a tak sem tam někde v temném rohu se dá objevit solidní kousek. Boty moc kupovat nedoporučuji, protože nikdy nevíte, co se s nimi dělo. Důležité je si pečlivě zboží prohlížet, protože ne všechny kousky, co se prodávají jsou v dobrém stavu. Co se kvality týče, ano, ale spíš ne. Kvalitní kousky jsou buď za pěkně napráskané ceny a nebo hned vykoupené. Občas se ale dá ulovit nějaký kašmírový svetřík nebo něco z hedvábí.


Podle mě je pořád 3 víc než 1. Ptáte se proč 3 a 1? Právě jsem Vám uvedla 3 nejzásadnější body, které sekáčům pravidelně zlepšují reputaci. Oproti tomu 1 - drahý značkový sortiment, který běží v nákupních centrech. Já ráda o sekáčích říkám "Za málo peněz, hodně muziky" a podle mě to second handy hezky vystihuje. Pokud jsem aspoň z části ve Vás nenahlodala toho červíka "co by, kdyby", dám Vám radu. Zkuste nebýt zapšklé jako já a zkuste něco nového. Tímto článkem také odstartovávám sérii článků - Sekáčové úlovky! Třeba se právě Vaše sekáčové úlovky stanou nejoblíbenějšími kousky ve vašem šatníku.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!

OD NIČEHO K NĚČEMU.

18. března 2018 v 17:45 | GINGER BIBI |  AUTORKA
Vítám všechny ženské i neženské duše, které právě zavítaly na můj blog!

Moje jméno je Sabina a jsem 20 letá úplně obyčejná holka. Vždycky mě bavilo psát a i přes spoustu 4 ze slohu mě tato vášeň neopustila. S blogováním mám nějaké zkušenosti, ale jelikož jsem hodně roztěkanej člověk - buď zapomenu psát články, nebo zapomenu, že nějaký blog vůbec mám. Občas zapomenu, i kde mám hlavu. Nicméně si myslím, že vládnu spoustou pozitivně nepozitivní energie, kterou bych ráda předala dál.

Proč vlastně vznikl tento blog? Dobrá otázka. Samozřejmě nemám zas tak strasně nudnej život, abych ho musela vyplnit zakládáním nových a nových blogů, které se po pár měsících, ne-li dnech, stanou neaktivními. Ráda bych touto aktivitou vyplnila svůj čas, kterej bych měla věnovat škole. Je to pro mě druh relaxace - dělat vše, co bych neměla, místo toho, co bych dělat vlastně měla. Chtěla bych se s Vámi podělit o rady a tipy, kde nakupovat. Jak být lepší a odvážnější ženštinou a nebo třeba jak udělat nudle, aby se vůbec daly jíst.

Teď bych možná mohla přejít k nějakému formálnímu infu o mně. Můj život se momentálně otočil a 720°(360°je totiž málo). Z jedné zapšklé a nepřejícné vesničanky z Moravy, se stala další z mnoha zapšklých a nepřejícných Pražaček. Říká se o mně, že jsem hodně zábavnej a přátelskej člověk - možná, ale jen dokud mi neklesne hladina cukru. Pokud není v dosahu nějaká sladkost, stává se ze mě sarkastický démon.
Ti pozornější z Vás si mohli všimnout, že můj blog trošku působí feministicky. Ráda bych to osvětlila. Nejlíp to asi pochopíte na příkladu. Představme si Bena Cristovaa a jeho internetovou pózu "mám swag". Tak nějak bych přirovnala i to, že já jsem feministka. Ovšemže nevysílám na kilometrové vzálenosti nepřátelské frekvence všemu, co má penis. Jenom si myslím, že by i ženy měly mít svoji hrdost. Zapomíná se totiž na to, že už dávno nebydlíme v jeskyních a nepečeme si maso u ohně. Ženy se zase nerodí, aby stály u plotny a nechaly se buzerovat, proč svému manžílkovi nevypraly špinavý fusky. Ráda bych tímto blogem apelovala a na jedinečnost žen.

V poslední řadě bych chtěla na blogu určitý systém. Články bych vydávala každý den a to podle rubrik. V pondělý by vycházela móda, v úterý mazlíčcí, ve středu kultura, ve čtvrtek kosmetika a v pátek recepty. O víkendu by žádné články nevycházely, protože moje roztřžitost mě omezuje přemýšlet dýl jak 5 dní vkuse. Doufám, že jsem Vás aspoň trošku navnadila na další polofeministicko-sarkastické články a příště se uvidíme u něčeho trošku míň provokativního.


Tolerujte navzájem své duchy a mějte se dobře!